Emir Kaplıcaları / Kula Manisa

Kula   20 km 
Emir Kaplıcası

Yer    Manisa      
İşletmeci  Kula Belediyesi

Sıcaklık 52   Derece


Sıralı Banyo   Hayır
Havuz             Evet 
Banyo             Evet
İçme               Evet
Solunum         Hayır


-Bel Ağrısı
-Böbrek Taşı
-Cerebral -Palsy
-Eklem Hastalıkları
-Hareketsizlik Sonrası
-Kas Rahatsızlıkları
-Kireçlenme  (Osteoartrit)
-Mide
-Nörolojik Rahatsızlıklar
-Osteoporoz  (İçme kürü)
-Romatizma
-Spor Yaralanmaları
-Stres Bozuklukları
-Tendinit
-Travma-Yumuşak Doku


Hizmetler


Konaklama ve Tedavi 

ÖNEMLİ !   
-Hekim Kontrolünden Sonra Kablıcaları Kullanınız
-Kullanacağınız Termal Tesisin Endikasyon Bilgilerini Yetkililerden Öğreniniz

Romatizmal rahatsızlıklarda kullanılan kelimeler ve anlamları.


Ankilozan Spondilit , AS Omurga eklemlerini etkileyen iltihaplı bir romatizmal rahatsızlık olarak tanımlanabilir. Şiddetli ağrı ve rahatsızlıklara neden olur. Daha ilerlemiş vakalarda, hareketli noktanın hareketsiz bir hale yani kilitlenmesine sebep olabilmektedir.
Cerebral palsy Fiziki engellilik halidir. Çocuk çağda sık raslanmaktadır.
Fibromiyalji, Kas ve eklem ağrılarına sebep olan değişken noktalarda rahatsızlık veren bir hastalıktır.Kısaca yumuşak dokularda oluşmuş olan bir romatizmadır. Şikayetlerin olmasına rağmen hiç bir bulguya rastlanmaz.
Osteoartrit, Kıkırdak, kemik etrafındaki bağ dokularında aşınmalar, eklem sıvısında azalmalar sonucunda oluşan rahatsızlıklara osteoartrit denir.Halk arasında kireçlenme olarak bilinmektedir. En çok dizlerde, kalçada, omurga ve el bileklerinde görülmektedir.
Osteoporoz, Düşük kemik kitlesi ve kemik yapısında bozulmaları ifade eder. Kemik kırılmalarına daha yatkın bir iskelet hastalığı olarak tanımlanabilir.
Miyozit, Tıbbi bir terim, Kasların İltihaplanmasını ifade eder.
Romatizma, Eklemleri Kasları ve  bir çok organı etkileyen hastalıklara romatizmal hastalıklar denir. Bu nedenle romatizma genel bir kavram olarak adlandırılabilir.
Romatoit Artritin, Eklemlerde oluşmuş olan ağrı ve şişliklerdir. Genekllikle el bilekleri ve ellerin parmak eklemleri etkilenmektedir.
Tendinit, Bu rahatsızlıklar kalça. dirsek, omuz, bilek, diz, ve ayak bileklerinde oluşan iltihaplanmalardır. Bursit olarakta adlandırılırlar.
Travma, Vücutta bir doku veya organın, çarpma, ezilme sonucu oluşan yaralanmalardır.
Vaskülitler, Damarların iltihaplanmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır.
Yumuşak doku romatizması, Eklemlerin dışında vücutta yaygın ağrılara sebep olmaktadır.Yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetler buna eşlik eder

Emir Kaplıcaları nelere iyi gelir? Spor Yaralanmaları, Tendinit, Travma, Yumuşak Doku, Nörolojik Rahatsızlıklar ve Diğer iyi geldiği rahatsızlıklar….