Prestige Termal Hotel ve Spa Wellness/ Ayaş Ankara

ANKARA Ayaş

Prestige TermalHotel ve Spa Wellness
İşletmeci   özel

Sıcaklık    Derece


Sıralı Banyo     Evet
Havuz              Evet 
Banyo               Evet
İçme                 Evet
Solunum          Hayır


Ankilozan Spondilit
Bel Ağrısı
Eklem Hastalıkları
Fibromiyalji
Hareketsizlik Sonrası
Kas Rahatsızlıkları
Kireçlenme  (Osteoartrit)
Miyozit
Nörolojik Rahatsızlıklar
Romatizma
Romatiodartrit
Stres Bozuklukları
Tendinit
Yumuşak Doku

ÖNEMLİ !   
-Hekim Kontrolünden Sonra Kablıcaları Kullanınız
-Kullanacağınız Termal Tesisin Endikasyon Bilgilerini Yetkililerden Öğreniniz 
-Bu bilgilerin doğruluğu garanti edilmez.

Romatizmal rahatsızlıklarda kullanılan kelimeler ve anlamları.
Ankilozan Spondilit , AS Omurga eklemlerini etkileyen iltihaplı bir romatizmal rahatsızlık olarak tanımlanabilir. Şiddetli ağrı ve rahatsızlıklara neden olur. Daha ilerlemiş vakalarda, hareketli noktanın hareketsiz bir hale yani kilitlenmesine sebep olabilmektedir.
Cerebral palsy Fiziki engellilik halidir. Çocuk çağda sık raslanmaktadır.
Fibromiyalji, Kas ve eklem ağrılarına sebep olan değişken noktalarda rahatsızlık veren bir hastalıktır.Kısaca yumuşak dokularda oluşmuş olan bir romatizmadır. Şikayetlerin olmasına rağmen hiç bir bulguya rastlanmaz.
Osteoartrit, Kıkırdak, kemik etrafındaki bağ dokularında aşınmalar, eklem sıvısında azalmalar sonucunda oluşan rahatsızlıklara osteoartrit denir.Halk arasında kireçlenme olarak bilinmektedir. En çok dizlerde, kalçada, omurga ve el bileklerinde görülmektedir.
Osteoporoz, Düşük kemik kitlesi ve kemik yapısında bozulmaları ifade eder. Kemik kırılmalarına daha yatkın bir iskelet hastalığı olarak tanımlanabilir.
Miyozit, Tıbbi bir terim, Kasların İltihaplanmasını ifade eder.
Romatizma, Eklemleri Kasları ve  bir çok organı etkileyen hastalıklara romatizmal hastalıklar denir. Bu nedenle romatizma genel bir kavram olarak adlandırılabilir.
Romatoit Artritin, Eklemlerde oluşmuş olan ağrı ve şişliklerdir. Genekllikle el bilekleri ve ellerin parmak eklemleri etkilenmektedir.
Tendinit, Bu rahatsızlıklar kalça. dirsek, omuz, bilek, diz, ve ayak bileklerinde oluşan iltihaplanmalardır. Bursit olarakta adlandırılırlar.
Travma, Vücutta bir doku veya organın, çarpma, ezilme sonucu oluşan yaralanmalardır.
Vaskülitler, Damarların iltihaplanmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır.
Yumuşak doku romatizması, Eklemlerin dışında vücutta yaygın ağrılara sebep olmaktadır.Yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetler buna eşlik eder

Prestige Termal nelere iyi gelir? Ankilozan Spondilit, Bel Ağrısı, Cerebral, Yumuşak Doku, Romatiodartrit Diğer iyi geldiği rahatsızlıklar…

[pt_view id="7041941ogp"]