Sart Çamur Kaplıcaları / Salihli Manisa

Sart Çamur Kaplıcaları 

 

 Salihli  11 km 

Su Sıcaklığı
52  derece

Kullanım
Banyo  

Neye İyi Gelir
Bel Fıtığı
Böbrek Taşı
Cilt
Eklem
Egzama
Kadın Hastalıkları
Kas  
Kırık ve Çıkık
Kireçlenme
Lumbago
Mide Ülseri
Nevralji
Nevrit
Ortopedik Rahatsızlıklar
Romatizma
Siyatik
Yorgunluklar
Ameliyat Sonrası Rehabilitasyon

Hizmetler
Apart Daireler
Şifalı Sular Daire içinde

Konaklama ve Tedavi 
 Apart daireler

ÖNEMLİ !   
-Hekim Kontrolünden Sonra Kablıcaları Kullanınız
-Kullanacağınız Termal Tesisin Endikasyon Bilgilerini Yetkililerden Öğreniniz

Romatizmal rahatsızlıklarda kullanılan kelimeler ve anlamları.

Ankilozan Spondilit , AS Omurga eklemlerini etkileyen iltihaplı bir romatizmal rahatsızlık olarak tanımlanabilir. Şiddetli ağrı ve rahatsızlıklara neden olur. Daha ilerlemiş vakalarda, hareketli noktanın hareketsiz bir hale yani kilitlenmesine sebep olabilmektedir.
Cerebral palsy Fiziki engellilik halidir. Çocuk çağda sık raslanmaktadır.
Fibromiyalji, Kas ve eklem ağrılarına sebep olan değişken noktalarda rahatsızlık veren bir hastalıktır.Kısaca yumuşak dokularda oluşmuş olan bir romatizmadır. Şikayetlerin olmasına rağmen hiç bir bulguya rastlanmaz.
Osteoartrit, Kıkırdak, kemik etrafındaki bağ dokularında aşınmalar, eklem sıvısında azalmalar sonucunda oluşan rahatsızlıklara osteoartrit denir.Halk arasında kireçlenme olarak bilinmektedir. En çok dizlerde, kalçada, omurga ve el bileklerinde görülmektedir.
Osteoporoz, Düşük kemik kitlesi ve kemik yapısında bozulmaları ifade eder. Kemik kırılmalarına daha yatkın bir iskelet hastalığı olarak tanımlanabilir.
Miyozit, Tıbbi bir terim, Kasların İltihaplanmasını ifade eder.
Romatizma, Eklemleri Kasları ve  bir çok organı etkileyen hastalıklara romatizmal hastalıklar denir. Bu nedenle romatizma genel bir kavram olarak adlandırılabilir.
Romatoit Artritin, Eklemlerde oluşmuş olan ağrı ve şişliklerdir. Genekllikle el bilekleri ve ellerin parmak eklemleri etkilenmektedir.
Tendinit, Bu rahatsızlıklar kalça. dirsek, omuz, bilek, diz, ve ayak bileklerinde oluşan iltihaplanmalardır. Bursit olarakta adlandırılırlar.
Travma, Vücutta bir doku veya organın, çarpma, ezilme sonucu oluşan yaralanmalardır.
Vaskülitler, Damarların iltihaplanmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır.
Yumuşak doku romatizması, Eklemlerin dışında vücutta yaygın ağrılara sebep olmaktadır.Yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetler buna eşlik eder

Sart Çamur Kaplıcaları  nelere iyi gelir? Lumbago, Mide Ülseri, Nevralji, Nevrit, Ortopedik Rahatsızlıklar ve Diğer iyi geldiği rahatsızlıklar….